Aile ve Evlilik Terapi

AİLE VE EVLİLİK TERAPİSİ

Aile ve evlilik terapisinde bilişsel davranışçı terapi kullanmaktayız. Peki Bilişsel davranışçı terapi nedir? Bilişsel davranışçı terapi, duyguları olumlu etkilemeye yönelik, düşünceleri değiştirmeye yönelik kısa süreli bir psikoterapi yöntemidir. Bu terapi, diğer terapilere oranla daha kısa sürmektedir ve danışan ile terapistin ortak çabalarına dayalıdır. Her ikisinin de rolleri vardır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, sadece evlilik ve aile üzerinde değil bireysel olarak günümüzde bir çok psikolojik sorunda da başarı ile uygulanmaktadır. Korkular, panik atak, stres, ilişki problemleri, iş ya da sınav kaygısı, takıntılı davranış ya da düşünceler, yeme bozuklukları, depresyon, yas, travma sonrası stres problemleri, cinsel sorunlar gibi problemler…

aile.png

Yorumlar
"25 aylık küçük oğlumda otizm belirtileri mevcuttu.Ergoterapistimiz çocuğumun kapsamlı bir değerlendirmesini yaparak problem alanlarımızı keşfetti.Sadece duyusal ya da sadece motor olarak değil terapistimizin anlattığı üzere duyusal,motor ve kognitif olarak kapsamlı bir terapi programına başladık ve şu an kısa sürede ilerlemeyi gördüm."
Yorum Yaz
Tanıtım videolarımız