Aile ve Evlilik Terapi

AİLE VE EVLİLİK TERAPİSİ

Aile ve evlilik terapisinde bilişsel davranışçı terapi kullanmaktayız. Peki Bilişsel davranışçı terapi nedir? Bilişsel davranışçı terapi, duyguları olumlu etkilemeye yönelik, düşünceleri değiştirmeye yönelik kısa süreli bir psikoterapi yöntemidir. Bu terapi, diğer terapilere oranla daha kısa sürmektedir ve danışan ile terapistin ortak çabalarına dayalıdır. Her ikisinin de rolleri vardır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, sadece evlilik ve aile üzerinde değil bireysel olarak günümüzde bir çok psikolojik sorunda da başarı ile uygulanmaktadır. Korkular, panik atak, stres, ilişki problemleri, iş ya da sınav kaygısı, takıntılı davranış ya da düşünceler, yeme bozuklukları, depresyon, yas, travma sonrası stres problemleri, cinsel sorunlar gibi problemler…

aile.png

Yorumlar
"Merhabalar son 3 aydır neredeyse uyku nedir artık hatırlamayacak kadar uykusuz günler günlerimi kovaladı. Sanki bir hacı yatmaz gibi saat başı uyuyup tekrar uyanamıyordum ve en son ne zaman deliksiz uyduğumu hatırlayamıyordum.Bu durum beni aşırı etkilemeye başladı gün içerisinde işteyken motivasyonum düşmesi enerjimin olmaması ve artık uykusuzluktan ruhsal sıkıntılar yaşamaya başlamıştım. Aslında başta işe yaramacağını ve hatta deli saçması olduğunu düşündüğüm neurofeedback seanslarına başladım.. size sadece şu kadarını söyleyebilirim artık bir bebek gibi uyuyorum ayrıca uykularımı düzeltmekle kalmadı beraberinde getirdiği günlük sıkıntılarımı da ortadan kaldırdı. Daha önce bunu denemediğim için kendime kzıyorum ☺"
Yorum Yaz
Tanıtım videolarımız