Aile ve Evlilik Terapi

AİLE VE EVLİLİK TERAPİSİ

Aile ve evlilik terapisinde bilişsel davranışçı terapi kullanmaktayız. Peki Bilişsel davranışçı terapi nedir? Bilişsel davranışçı terapi, duyguları olumlu etkilemeye yönelik, düşünceleri değiştirmeye yönelik kısa süreli bir psikoterapi yöntemidir. Bu terapi, diğer terapilere oranla daha kısa sürmektedir ve danışan ile terapistin ortak çabalarına dayalıdır. Her ikisinin de rolleri vardır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, sadece evlilik ve aile üzerinde değil bireysel olarak günümüzde bir çok psikolojik sorunda da başarı ile uygulanmaktadır. Korkular, panik atak, stres, ilişki problemleri, iş ya da sınav kaygısı, takıntılı davranış ya da düşünceler, yeme bozuklukları, depresyon, yas, travma sonrası stres problemleri, cinsel sorunlar gibi problemler…

aile.png

Yorumlar
"Oğlum bir aktiviteyi yaparken çok çabuk sıkılıyordu,sürekli bir işten başka bir işe geçiyordu.Dikkatini uzun süre sürdüremiyordu.Birden çok adım içeren aktiviteleri yapmakta zorluk yaşıyordu.Şu an çocuğumun problem alanlarında azalma var ve terapi programımıza devam etmekteyiz."
Yorum Yaz
Tanıtım videolarımız