Çocuk ve Ergen Terapi


cocuklar.jpg


Wisc-r Zeka Testi

6 ila 16 yaş arası çocuklar için uygundur. Bu test psikolog eşliğinde1-1,5 saat sürmektedir. WISC-R , kendi içerisinde iki ana bölüme ayrılır. Sözel zeka ve performans zeka testi olarak.

Beier Cümle Tamamlama Testi

8 ile 16+ yaşlar arasındaki çocuklara uygulanmaktadır. Paylaşamadığı, duygu ve düşüncelerini anlamaya yönelik bir testtir. bu testte eksik cümleleri tamamlama biçimiyle, ilgilerini, tutumlarını, beklentilerini, sıkıntılarını, duygu ve düşüncelerini yansıtır.

Prep Eğitimi

PREP düzeltici bir okuma programıdır. Bu yüzden çocukların yaş ve sınıfları göz önünde bulundurulmaksızın kendi okuma düzeyinde programa başlayabilirler. Yeterince motive edildiği halde hala okumakta ve yazmakta güçlük çeken çocukların faydalanabileceği bir programdır.

Drama çalışması

Çocukların iç dünyalarını, yaratıcılıklarını ortaya çıkarma derslerini daha iyi anlama alanında, sıkıntılarını drama çalışmasıyla ortaya çıkarır.

mmpı Minnesota kişilik envanteri

MMPI testi yapan çocuklarda psikolojik sorun olup olmadığının tespitinin yapılması dışında kişilik analizide yaparak kişinin nasıl biri olduğu belirleyebilmektedir.

Yorumlar
"Çocuğumun belli bir problemi yoktu ama Çocuğum dışarıda ve evde yürürken sürekli takılıp düşüyordu. Acaba ne yapabilirim diye düşünürken Ergoterapi ile tanıştım. Değerlendirmeler sonunda terapi programına alındık.Şu an çocuğumun takılıp düşmeleri azaldı.Halen terapi programımıza devam ediyoruz."
Yorum Yaz
Tanıtım videolarımız